1332-20-1-0500-008-1-TS
Manufacturer Part Number:
1332-20-1-0500-008-1-TS
Part of Description:
HOOK-UP STRND 20AWG ORN 500'
Stock Condition:
8
Conductor Strand :
19/0.0079"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.065" (1.65mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.013" (0.33mm)
Jacket Color :
Orange
Length :
500.0' (152.4m)
Operating Temperature :
-80°C ~ 200°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
20 AWG