50M060100D035
Manufacturer Part Number:
50M060100D035
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
CHEESE SLOTTED SCREW, M6 X 1 THR
Stock Condition:
1,971
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Slotted
Features :
Head Diameter :
0.394" (10.00mm)
Head Height :
0.154" (3.90mm)
Length - Below Head :
1.378" (35.00mm)
Length - Overall :
1.531" (38.90mm)