SHSM6L16A
Manufacturer Part Number:
SHSM6L16A
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
NYLON M6 X 1.00 SOCKET HEAD CAP
Stock Condition:
1,924
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Hex Socket
Features :
Head Diameter :
Head Height :
0.236" (6.00mm)
Length - Below Head :
0.630" (16.00mm)