TS30013-M025QFNR
Manufacturer Part Number:
TS30013-M025QFNR
Manufacturer/Brand:
Semtech
Part of Description:
IC REG BUCK 2.5V 3A 16QFN
Manufacturer :
Semtech
Product Category :
Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Current - Output :
3A
Frequency - Switching :
1MHz
Function :
Step-Down
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
16-VFQFN Exposed Pad
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
16-QFN (3x3)
Synchronous Rectifier :
Yes
Topology :
Buck
Voltage - Input (Max) :
18V
Voltage - Input (Min) :
4.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.5V