50M050080D025
Manufacturer Part Number:
50M050080D025
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
CHEESE HEAD SLOTTED SCREW, NATUR
Stock Condition:
21,007
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Slotted
Features :
Head Diameter :
0.335" (8.50mm)
Head Height :
0.130" (3.30mm)
Length - Below Head :
0.984" (25.00mm)
Length - Overall :
1.114" (28.30mm)