50M020040J012
Manufacturer Part Number:
50M020040J012
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
HEX UNSLOTTED BOLT, M2 X .4 THRE
Stock Condition:
1,770
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Hex Socket
Features :
Head Diameter :
0.126" (3.20mm) 1/8"
Head Height :
Length - Below Head :
0.472" (12.00mm)
Length - Overall :
0.535" (13.60mm)