H.FL75-2LP-084N2-A-120
Manufacturer Part Number:
H.FL75-2LP-084N2-A-120
Manufacturer/Brand:
Hirose
Part of Description:
CONNECTOR
Manufacturer :
Hirose
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
H.FL Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
H.FL Plug, Right Angle
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Female
Cable Impedance :
75 Ohms
Cable Type :
1.50mm OD Coaxial Cable
Color :
Black
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
3 GHz
Ingress Protection :
Length :
4.724" (120.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Overall Impedance :
75 Ohms