AAT1299IOQ-3.3-T1
- Manufacturer Part Number:
- AAT1299IOQ-3.3-T1
- Manufacturer/Brand:
- Skyworks Solutions, Inc.
- Part of Description:
- IC REG BOOST 3.3V 200MA 10STDFN
- Manufacturer :
- Skyworks Solutions, Inc.
- Product Category :
- Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
- Current - Output :
- 200mA
- Frequency - Switching :
- 2MHz
- Function :
- Step-Up
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 150°C (TJ)
- Output Configuration :
- Positive
- Output Type :
- Fixed
- Package / Case :
- 10-WFDFN Exposed Pad
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 10-STDFN (2.2x2.2)
- Synchronous Rectifier :
- Yes
- Topology :
- Boost
- Voltage - Input (Max) :
- 3.3V
- Voltage - Input (Min) :
- 1V
- Voltage - Output (Max) :
- Voltage - Output (Min/Fixed) :
- 3.3V