ML610Q172-084GAZWAX
Manufacturer Part Number:
ML610Q172-084GAZWAX
Manufacturer/Brand:
ROHM Semiconductor
Part of Description:
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64QFP
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Microcontrollers
Connectivity :
I²C, SSP, UART/USART
Core Processor :
nX-U8/100
Core Size :
8-Bit
Data Converters :
A/D 12x10b SAR
EEPROM Size :
2K x 8
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
37
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
External, Internal
Package / Case :
64-QFP
Peripherals :
LCD, POR, PWM, WDT
Product Status :
Last Time Buy
Program Memory Size :
128KB (64K x 16)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
4K x 8
Speed :
8.4MHz
Supplier Device Package :
64-QFP (14x14)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.2V ~ 5.5V