CN10-CA160-RPL-RPL-15DXW-E
Manufacturer Part Number:
CN10-CA160-RPL-RPL-15DXW-E
Manufacturer/Brand:
JAE Electronics
Part of Description:
CONNECTOR
Manufacturer :
JAE Electronics
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
SMB Mini Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
SMB Mini Plug, Right Angle
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
2nd Contact Gender :
Female
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
Color :
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
3 GHz
Ingress Protection :
Length :
6.299" (160.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C