C45-2DC-144P
Manufacturer Part Number:
C45-2DC-144P
Manufacturer/Brand:
Orion Fans
Part of Description:
FAN CORD 45DEG 2POS 144" AC PLUG
Stock Condition:
89
Manufacturer :
Orion Fans
Product Category :
Fan Cords
1st Connector :
Fan Terminal Receptacle 45° (2)
2nd Connector :
NEMA 1-15 Plug
Approval Agency Marking :
cURus, TUV
Cord Type :
SPT-1
Current Rating (Amps) :
Features :
Daisy Chain
Fits Terminal Size :
Length :
144.0" (3.66m)
Number of Conductors :
2
Operating Temperature :
Product Status :
Active
Style :
Female Receptacle to Male Plug
Voltage Rating :
Wire Gauge :
18 AWG