96W-BCG24H-CGO
Manufacturer Part Number:
96W-BCG24H-CGO
Part of Description:
PMI LED HI-DOME .290" GREEN
Current :
17mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
8.50mm Dia
Millicandela Rating :
70mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.29" (7.37mm)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
24°
Voltage :
24V