RKWDG-16-15-OR
Manufacturer Part Number:
RKWDG-16-15-OR
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
HOOK&LOOP TIE ORANGE 1.25'
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Reclosable Fasteners
Color :
Orange
Diameter :
Features :
Buckle
Length :
15.000" (381.00mm)
Material :
Polyamide (PA), Nylon
Mounting Type :
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Type :
Hook and Loop - Tie
Width :
1.000" (25.40mm)