C41-BR15H-CWO
Manufacturer Part Number:
C41-BR15H-CWO
Part of Description:
PMI .250" LED 15V TAB CLEAR RED
Current :
24mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
7.11mm Dia
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
14mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Viewing Angle :
60°
Voltage :
15V