54W-NWG120-CGO
Manufacturer Part Number:
54W-NWG120-CGO
Part of Description:
PMI .312" 120VAC FLUSH WIRE GREE
Current :
3.5mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
8.80mm Dia
Millicandela Rating :
2400mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.92mm)
Ratings :
AC
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
45°
Voltage :
120V