C41-BCA48H-CWO
Manufacturer Part Number:
C41-BCA48H-CWO
Part of Description:
PMI .250" LED 48V TAB CLEAR AMBE
Current :
15mA
Lamp Color :
Amber
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
7.11mm Dia
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
100mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Viewing Angle :
35°
Voltage :
48V