SAK-TC234L-24F200F AC
Manufacturer Part Number:
SAK-TC234L-24F200F AC
Manufacturer/Brand:
Infineon Technologies
Part of Description:
IC MCU 32BIT 1.5MB FLASH 144TQFP
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Microcontrollers
Connectivity :
CANbus, FlexRay, LINbus, QSPI
Core Processor :
TriCore™
Core Size :
32-Bit Single-Core
Data Converters :
A/D 24x12b SAR
EEPROM Size :
128K x 8
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
120
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type :
External
Package / Case :
144-LQFP Exposed Pad
Peripherals :
DMA, PWM, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
1.5MB (1.5M x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
192K x 8
Speed :
200MHz
Supplier Device Package :
PG-TQFP-144-27
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.17V ~ 5.5V