961W-NWR28H-CRO
Manufacturer Part Number:
961W-NWR28H-CRO
Part of Description:
PMI .290" 28VDC HI-HAT WIRE RED
Current :
16.5mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
9.90mm Dia
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
2800mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.29" (7.37mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Voltage :
28V