51W-NWR12H-CRO
Manufacturer Part Number:
51W-NWR12H-CRO
Part of Description:
PMI .312" 12VDC HI-HAT WIRE RED
Current :
20mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
7.10mm Dia
Millicandela Rating :
2800mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.92mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
30°
Voltage :
12V