51W-NWG28H-CGO
Manufacturer Part Number:
51W-NWG28H-CGO
Part of Description:
PMI .312" 28VDC HI-HAT WIRE GREE
Current :
15mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
7.10mm Dia
Millicandela Rating :
2400mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.92mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
45°
Voltage :
28V