51W-NKB24H-CWO
Manufacturer Part Number:
51W-NKB24H-CWO
Manufacturer/Brand:
Visual Communications Company, LLC
Part of Description:
PMI .312" LED HI-HAT 24V WIRE BL
Manufacturer :
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
15mA
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Blue
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
7.10mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
3000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.92mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
15°
Voltage :
24V