91-BCR28H-CGO
Manufacturer Part Number:
91-BCR28H-CGO
Part of Description:
PMI LED .290" RED
Current :
16.5mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Green
Lens Size :
8.50mm Dia
Millicandela Rating :
60mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.29" (7.37mm)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
PC Pin
Viewing Angle :
35°
Voltage :
28V