961-NWG28H-CGO
Manufacturer Part Number:
961-NWG28H-CGO
Part of Description:
PMI LED .290" HI-HAT GREEN
Current :
16.5mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
9.90mm Dia
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
6500mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.29" (7.37mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Voltage :
28V