905W-NWA12H-O
Manufacturer Part Number:
905W-NWA12H-O
Part of Description:
PMI .290" 12VDC NO LENS WIRE AMB
Current :
20mA
Lamp Color :
Amber
Millicandela Rating :
7500mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.29" (7.37mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Voltage :
12V