WFL-2LPGHF-062DA2-AC52.6E
Manufacturer Part Number:
WFL-2LPGHF-062DA2-AC52.6E
Manufacturer/Brand:
Hirose
Part of Description:
CONNECTOR
Manufacturer :
Hirose
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
W.FL Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
W.FL Plug, Right Angle
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Female
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
0.95mm OD Coaxial Cable
Color :
Black
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
2.071" (52.60mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C