RKW-8-12-BK
Manufacturer Part Number:
RKW-8-12-BK
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
HOOK&LOOP TIE BLACK 1'
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Reclosable Fasteners
Color :
Black
Diameter :
Features :
Length :
12.000" (304.80mm)
Material :
Polyethylene (PE) Hook, Polyamide (PA) Loop
Mounting Type :
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Type :
Hook and Loop - Tie
Width :
0.500" (12.70mm)