905-NWG28H-O
Manufacturer Part Number:
905-NWG28H-O
Part of Description:
PMI .290" 28VDC NO LENS PIN GREE
Current :
16.5mA
Lamp Color :
Green
Millicandela Rating :
6500mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.29" (7.37mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Voltage :
28V