96-BG12H-NGO
Manufacturer Part Number:
96-BG12H-NGO
Part of Description:
PMI LED .290" HI-DOME
Current :
20mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
8.50mm Dia
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
4.7mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.29" (7.37mm)
Product Status :
Obsolete
Voltage :
12V