74SW36-NWG36H-CG
Manufacturer Part Number:
74SW36-NWG36H-CG
Part of Description:
PMI .312" LED 36V WIRE GREEN
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Millicandela Rating :
2400mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.92mm)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
45°
Voltage :
36V