94W-NWG120-CAO
Manufacturer Part Number:
94W-NWG120-CAO
Part of Description:
PMI .290" 120VAC FLUSH WIRE GREE
Current :
3.5mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Amber
Lens Size :
8.50mm Dia
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
6500mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.29" (7.37mm)
Ratings :
AC
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Voltage :
120V