564W12-NWR24H-NRO
Manufacturer Part Number:
564W12-NWR24H-NRO
Part of Description:
PMI .312" LED WIRE 12" RED
Current :
17mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
7.10mm Dia
Millicandela Rating :
2800mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.92mm)
Product Status :
Active
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
30°
Voltage :
24V