94-BR12H-NRO
Manufacturer Part Number:
94-BR12H-NRO
Part of Description:
PMI LED .290" FLUSH
Current :
20mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
8.50mm Dia
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
6.1mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.29" (7.37mm)
Viewing Angle :
60°
Voltage :
12V