564W-GAR28H-SO
Manufacturer Part Number:
564W-GAR28H-SO
Part of Description:
PMI .312" LED WIRE GREEN/AMBER/R
Current :
16.5mA
Lamp Color :
Amber, Green, Red
Lens Color :
Smoke
Lens Size :
7.10mm Dia
Millicandela Rating :
5mcd Amber, 5mcd Green, 5mcd Red
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.92mm)
Product Status :
Obsolete
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
50°
Voltage :
28V