564-RAG24H-NW9
Manufacturer Part Number:
564-RAG24H-NW9
Part of Description:
PMI .312" LED 24VDC RED/AMBER/GR
Current :
17mA
Lamp Color :
Amber, Green, Red
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
7.10mm Dia
Millicandela Rating :
6mcd Amber, 6mcd Green, 6mcd Red
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.92mm)
Product Status :
Obsolete
Termination Style :
PC Pin
Viewing Angle :
60°
Voltage :
24V