561-LRG24H-NW9
Manufacturer Part Number:
561-LRG24H-NW9
Part of Description:
PMI .312" LED PIN RED/GREEN
Current :
17mA
Lamp Color :
Green, Red
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
7.10mm Dia
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
40mcd Green, 90mcd Red
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.92mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
PC Pin
Viewing Angle :
60°
Voltage :
24V