561-BCR24H-CRO
Manufacturer Part Number:
561-BCR24H-CRO
Part of Description:
PMI .312" LED PIN RED
Current :
17mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
7.10mm Dia
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
120mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.92mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
PC Pin
Viewing Angle :
35°
Voltage :
24V