54W-NWR120-CRO
Manufacturer Part Number:
54W-NWR120-CRO
Part of Description:
PMI .312" 120VAC FLUSH WIRE RED
Current :
3.5mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
8.80mm Dia
Millicandela Rating :
2800mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.92mm)
Ratings :
AC
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
30°
Voltage :
120V