46W-NWA24H-NAO
Manufacturer Part Number:
46W-NWA24H-NAO
Part of Description:
PMI .250" LED 24V WIRE DIFF AMBE
Current :
17mA
Lamp Color :
Amber
Lens Color :
Amber
Lens Size :
7.11mm Dia
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
2800mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
30°
Voltage :
24V