46W-BCR120-CRO
Manufacturer Part Number:
46W-BCR120-CRO
Part of Description:
PMI .250" LED 120V WIRE CLEAR
Current :
3.5mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
7.11mm Dia
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
120mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Ratings :
AC
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
35°
Voltage :
120V