464W-BCA15H-CAO
Manufacturer Part Number:
464W-BCA15H-CAO
Part of Description:
PMI .250" LED 15V WIRE CLEAR AMB
Current :
24mA
Lens Size :
9.91mm Dia
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
100mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
35°
Voltage :
15V