464W-BCR28H-CRO
Manufacturer Part Number:
464W-BCR28H-CRO
Part of Description:
PMI .250" LED 28V WIRE CLEAR RED
Current :
16.5mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
9.91mm Dia
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
120mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
35°
Voltage :
28V