464W-BA60H-NAO
Manufacturer Part Number:
464W-BA60H-NAO
Part of Description:
PMI .250" LED 60V WIRE DIFF AMBE
Current :
9mA
Lens Size :
9.91mm Dia
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
16mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
60°
Voltage :
60V