464W-BR24H-CRO
Manufacturer Part Number:
464W-BR24H-CRO
Part of Description:
PMI .250" LED 24V WIRE CLEAR RED
Current :
17mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
9.91mm Dia
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
14mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Voltage :
24V