464W-BCG15H-CWO
Manufacturer Part Number:
464W-BCG15H-CWO
Part of Description:
PMI .250" LED 15V WIRE CLEAR GRE
Current :
24mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
9.91mm Dia
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
80mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
24°
Voltage :
15V