464-NWA60H-NWO
Manufacturer Part Number:
464-NWA60H-NWO
Part of Description:
PMI .250" LED 60V TAB DIFF AMBER
Current :
9mA
Lamp Color :
Amber
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
9.91mm Dia
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
2800mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Viewing Angle :
30°
Voltage :
60V