464-NKR60H-NRO
Manufacturer Part Number:
464-NKR60H-NRO
Part of Description:
PMI .250" LED 60V TAB DIFF RED
Current :
9mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
9.91mm Dia
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
3600mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Viewing Angle :
15°
Voltage :
60V