464-NKO12H-NAO
Manufacturer Part Number:
464-NKO12H-NAO
Part of Description:
PMI .250" LED 12V TAB DIFF ORG
Current :
20mA
Lamp Color :
Orange
Lens Color :
Amber
Lens Size :
9.91mm Dia
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
8000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Voltage :
12V