TC397XP256F300SBCKXUMA1
Manufacturer Part Number:
TC397XP256F300SBCKXUMA1
Manufacturer/Brand:
Infineon Technologies
Part of Description:
IC MCU 32BIT 16MB FLASH 292LFBGA
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Microcontrollers
Connectivity :
ASC, CANbus, FlexRay, HSSL, I²C, LINbus, MSC, PSI, QSPI, SENT
Core Processor :
TriCore™
Core Size :
32-Bit 6-Core
Data Converters :
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
292-LFBGA
Peripherals :
DMA, I²S, PWM, WDT
Product Status :
Obsolete
Program Memory Size :
16MB (16M x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
2.75K x 8
Speed :
300MHz
Supplier Device Package :
PG-LFBGA-292-10
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3.3V, 5V