TC336LP32F200SAAKXUMA1
Manufacturer Part Number:
TC336LP32F200SAAKXUMA1
Manufacturer/Brand:
Infineon Technologies
Part of Description:
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 180LFBGA
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Microcontrollers
Connectivity :
ASC, CANbus, Ethernet, FlexRay, LINbus, QSPI, SENT
Core Processor :
TriCore™
Core Size :
32-Bit Single-Core
Data Converters :
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
180-LFBGA
Peripherals :
DMA, I²S, PWM, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
2MB (2M x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
248K x 8
Speed :
200MHz
Supplier Device Package :
PG-LFBGA-180-1
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3.3V, 5V