XC2368E136F128LAAKXUMA1
Manufacturer Part Number:
XC2368E136F128LAAKXUMA1
Part of Description:
IC MCU 16BIT 100LQFP
Connectivity :
CANbus, EBI/EMI, FlexRay, I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 16x12b
Number of I/O :
75
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
100-LQFP Exposed Pad
Program Memory Size :
1.06MB (1.06M x 8)
RAM Size :
90K x 8
Speed :
128MHz
Supplier Device Package :
PG-LQFP-100-8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 5.5V